Vyjádření odborových organizací LDF MENDELU k výstražné stávce

17. 10. 2023

Vážené kolegyně, vážení kolegové, studentky a studenti,

obracíme se na vás jménem odborových organizací Lesnické a dřevařské fakulty MENDELU. Považujeme za vhodné a důležité zdůraznit a vysvětlit, proč stávku na akademické půdě deklarativně podporujeme.

Vedou nás k tomu kroky současné vlády a hlavními důvody jsou:

• trvalé podfinancování vysokého školství jak v oblasti vzdělávání, tak v oblasti vědy a výzkumu,
  • nedodržení předvolebních slibů koalice o podpoře vzdělávání, vědy a výzkumu jako investice do naší společné budoucnosti,
  • vládní škrty, které způsobí stagnaci vzdělávání, vědy a výzkumu na vysokých školách.

Chceme připomenout současné vládě, aby nerezignovala na své programové prohlášení i v době ekonomické stagnace (krize) a aby podpořila mezinárodní konkurenceschopné kvalitní vzdělávání a možnosti našeho intenzivnějšího zapojení do evropského výzkumného prostoru.

Vysokoškolský odborový svaz LDF – předseda Pavel Král

Odborová organizace LDF ReVize – předseda Václav Sebera