I přes konec nouzového stavu dál trvá on-line výuka

12. 2. 2021
Přestože nouzový stav skončí v neděli, výuka na Mendelově univerzitě v Brně bude dál pokračovat v on-line režimu minimálně do konce března.

„Řídíme se stále naším univerzitním semaforem a dalšími nařízeními, epidemická situace se nijak nezměnila. Situace je stále vážná,“ upozorňuje rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová, podle které jiné než on-line výuce brání i další nařízení, například ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

„Nabádám všechny studenty i zaměstnance, aby nepolevili v obezřetnosti a všechna nařízení dál dodržovali. V on-line formě výuky budeme pokračovat ještě minimálně do jara, případně i déle, tak jak to bude situace vyžadovat. O změnách budeme vždy informovat dopředu,“ uvedla Nerudová.

Mendelova univerzita v Brně byla loni na jaře první tuzemskou vysokou školou, která plně přešla do on-line režimu. „Prioritou pro nás zůstává zdraví našich studentů i zaměstnanců, které v současné době jinak zajistit nelze,“ uvedla Nerudová, podle které většina zaměstnanců využívá i nařízeného home office.