Na LDF MENDELU putují tři ceny udělené na GRAND PRIX MOBITEX 2023 pro mladé designéry nábytku a bytových doplňků

3. 3. 2023

Ceny jsou udělovány v rámci veletrhu Mobitex od roku 2006 studentům středních a vysokých škol z Česka i Slovenska. Letos se do soutěže zapojily čtyři střední a osm vysokých škol.

Odborná porota posuzovala celkem 129 přihlášených prací a pro výstavu z nich vybrala 81. Dvanáct nejlepších mladých tvůrců si z brněnského výstaviště odneslo některou z cen. Tři ocenění putují na Mendelovu univerzitu v Brně.

• Cenu Klastru českých nábytkářů spojenou s finanční částkou 10 000 Kč získal:

Tomáš Mikulec – student 1. ročníku NMg. Design nábytku na LDF MENDELU a jeho Barová židle CH – 02

Vedoucí práce: doc. Ing. Jaroslav Svoboda, Ph.D.

Barová židle CH – 02 určená pro bytový interiér byla navržena jako součást bakalářské práce. Svým tvarem odkazuje k tradici kubismu v České republice. Hlavním materiálem je bukové dřevo, které je opracováno do polygonálních tvarů. Prvky spojující konstrukci židle a sedáku jsou vyrobeny pomocí 3D tisku.

Materiál: dřevo

• Cenu čalounického řemesla získal:

Jan Turánek – absolvent bakalářského studijního programu Design nábytku na LDF MENDELU a jeho Sedací prvek do interiéru

Vedoucí práce: doc. Ing. Jaroslav Svoboda, Ph.D.

Subtilní víceúčelová židle z dubového masivu je určena do bytového interiéru a má sloužit k posezení při stolování, ale i ke krátkodobému odpočinku. Záměrem autora bylo navrhnout židli, která bude kvalitní po stránce estetické i funkční.

Materiál: dřevo

• Cenu truhlářského řemesla získala:

Alžběta Bednářová – studentka 2. ročníku NMg. Design nábytku na LDF MENDELU a její Odkládací stolek Azok

Vedoucí práce: Ing. Milan Šimek, Ph.D.

Při navrhování odkládacího stolku Azok se autorka zaměřila na konstrukci, dobrou stabilitu, důraz kladla na užití ekologických materiálů. K jeho zhotovení bylo použito minimum kování – stolek je snadno demontovatelný a následně recyklovatelný, pro jeho povrchovou úpravu byly vybrány vodou ředitelné nátěrové hmoty.

Tomáš Mikulec – Barová židle CH – 02
Jan Turánek – Sedací prvek do interiéru