Štíty pro Dětskou nemocnici FN Brno

23. 6. 2020
Zásilka 250 kusů ochranných štítů, které byly v době koronavirové pandemie vytištěny na LDF, putovala do Dětské nemocnice FN Brno.

Výroby ochranných štítů se na 3D tiskárnách v době koronavirové krize ujal tým doktorandů. Dva z nich, Marek Hrabec a Jiří Stádník, tento týden předali zásilku 250 štítů na adrese Dětská nemocnice FN Brno, Černopolní 9.

Za organizaci štíty převzal zdravotnický náměstek Dětské nemocnice Jan Blatný, který zúčastněné ujistil, že ochranné štíty i v době stabilizované situace stoprocentně ve zdravotnickém zařízení najdou své uplatnění, a současně jsou vítanou zálohou pro podzimní čas, kdy o sobě viry ve zvýšené míře dávají vědět.

Štíty je možno přizpůsobit obvodu hlavy nositele a je možné použít je opakovaně. Komponenty, které byly při výrobě použity, zvládnou i proces sterilizace. Odborníci LDF MENDELU jsou navíc schopni v případě potřeby náhradní komponenty ke štítům dodat.

LDF v dětské nemocnoci

O milou tečku přátelského setkání se postarali sami dětští pacienti, kteří pro malou fakultní delegaci vyrobili dárkovou taštičku plnou drobností, které měly jedno společné – motiv lesa.

Více aktualit

Všechny aktuality