MENDELU přechází z rozhodnutí hygieny na online režim

22. 9. 2020
Mendelova univerzita v Brně od středy 23. září přechází z rozhodnutí Krajské hygienické stanice Jihomoravského kraje na online výuku. Vyplývá to z obecného rozhodnutí hygieny, zveřejněného dnes odpoledne na její úřední desce, které se týká všech brněnských vysokých škol.

Od středy 23. září tedy platí zákaz osobní přítomnosti na výuce. Výjimkou jsou individuální návštěvy knihoven a studoven, individuální konzultace, zkoušení za přítomnosti nejvýše 10 osob, laboratorní, experimentální nebo umělecká práce za přítomnosti nejvýše 15 osob a klinická a praktická výuka a praxe. Krajská hygienická stanice vydání mimořádného opatření odůvodnila snahou dosáhnout zpomalení „nekontrolovaného šíření nemoci COVID-19 napříč populací s cílem ochránit především rizikové skupiny obyvatel.“  Opatření vstupuje v platnost od dnešní půlnoci.

Prosíme studenty LDF, aby sledovali svoji e-mailovou schránku, kde budou informováni od jednotlivých vyučujících o podrobnostech online výuky. Do konce týdne bude vedení fakulty řešit způsob praktické výuky. O jejím řešení vás budeme neprodleně informovat. 

Více aktualit

Všechny aktuality