LDF MENDELU na veletrhu FOR WOOD 2024

19. 1. 2024

Ve dnech 15.–17. 2. 2024 se na letňanském výstavišti PVA EXPO PRAHA uskuteční 16. veletrh dřevěných staveb, konstrukcí a materiálů s názvem FOR WOOD, kterého se jako vystavovatel zúčastní i Lesnická a dřevařská fakulta MENDELU.

Veletrh FOR WOOD je zaměřený na využití dřeva ve stavebnictví a reaguje na rostoucí poptávku veřejnosti po stavbách ze dřeva. Představí technologické inovace a moderní materiály umožňující navrhovat náročné konstrukce a konstrukční prvky dřevěných staveb.

Lesnická a dřevařská fakulta na svém stánku představí zejména studijní program Stavby na bázi dřeva, nejlepší studentské návrhy dřevostaveb a aktuálně řešené výzkumné projekty. Součástí expozice bude model domku, jenž je zahříván a snímán termokamerou. Díky virtuální realitě se návštěvníci budou moct domkem projít a seznámit se s výhodami efektivního a moderního stavebnictví. Připravena je pokročilá analýza smykové deformace stěny dřevostavby s korelací obrazu v reálném čase pomocí digitálního 3D – DIC systému. Pro veřejnost LDF připravila také soutěž „Poznej dřevo“.

Souběžně s veletrhem FOR WOOD se na letňanském výstavišti PVA EXPO PRAHA koná také veletrh FOR PASIV zaměřený na nízkoenergetické, pasivní a nulové stavby.

FOR WOOD