Cena prof. Jindřicha Halabaly opět v Brně a v novém

12. 9. 2022

Mezinárodní soutěž studentského designu „Cena prof. Jindřicha Halabaly“ vstupuje do 18. ročníku s novým vizuálem a cílem přilákat na doprovodný program nejen studenty a odborníky, ale také širokou veřejnost. K tomu má přispět i místo se silným geniem loci – Brněnská káznice, svébytné kulturní a společenské centrum, do jehož prostor je letošní ročník situován.

„Brno je městem designu a má v tomto směru na co navázat. Zároveň chceme Brňanům i návštěvníkům města ukázat, co nového v současnosti vzniká v oblasti designu nábytku nejen v Brně, a tím také dát možnost mladým designerům představit svou tvorbu,“ říká k soutěži její garantka Alena Sobotková.

18. ročník soutěže se koná pod záštitou Mendelovy univerzity v Brně a uskuteční se v průběhu měsíce listopadu. Studenti mají možnost své práce přihlásit do 5. 10. 2022 (prodlouženo!)

Ceny budou uděleny v následujících kategoriích:

• Design nábytku (klauzurní práce)

• Design nábytku (závěrečné práce)

• Design interiéru (klauzurní práce)

• Design interiéru (závěrečné práce)

• Design nábytku a interiéru (kategorie střední školy)

Podrobné informace o soutěži, podmínkách přihlášení a průběhu celého ročníku, najdou zájemci na webu soutěže: www.cenahalabaly.cz

Veřejnost bude mít možnost prohlédnout si práce studentů od 7. 11. 2022. O den později odstartuje blok přednášek pro veřejnost.

Cena profesora Jindřicha Halabaly je každoročně udělována studentům vysokých škol v České a Slovenské republice a také dalších zahraničních univerzit. Ceny jsou udělovány za nejlepší semestrální projekty v oblasti designu nábytku a interiéru. Soutěž vznikla u příležitosti 100. výročí narození prof. Jindřicha Halabaly.

Kontaktní osoba pro více informací: Ing. Alena Sobotková–garant soutěže; e-mail: alena.sobotkova@mendelu.cz