Cena Josefa Vavrouška - Ekozásek

5. 6. 2020
Jedním z nominovaných v nové kategorii Ekozásek je Jiří Rozsypálek z Ústavu ochrany lesů a myslivosti.

Všechny nominované představuje web www.cenajosefavavrouska.cz/Nominace/2019. Ke kategoriím: Cena za dlouhodobý přínos, Cena za výjimečný počin přibyla letos kategorie pro mladé do 33 let s názvem Ekozásek roku.

V nové kategorii se o Cenu Josefa Vavrouška uchází devět osobností. Mezi nimi také Jiří Rozsypálek z Ústavu ochrany lesů a myslivosti LDF MENDELU věnující se ochraně stromů ve městech. Dlouhodobě pořádá rozpravy, kurzy a workshopy pro laickou i odbornou veřejnost. Povedlo se mu také zastavit hned několik aktivit směřujících ke snadnějšímu kácení dřevin rostoucích mimo les.

Jeho jméno je svázáno s technologií stromové injektáže. Na jejím rozvoji pracuje od roku 2013 společně s kolegou Petrem Martinkem. Od roku 2015 se podílí na výzkumu obrany dřevin vůči poloparazitické rostlině jmelí bílé.

Vybrané laureátky a laureáti svá ocenění převezmou 16. července v 17.00 hod. na slavnostním předávání cen v Senátu PČR. 

Cena nese jméno po českém ekologovi, prvním polistopadovém ministru životního prostředí, publicistovi a pedagogovi Josefu Vavrouškovi, jehož život vyhasl pod lavinou v Západních Tatrách v roce 1995. Od jeho předčasného úmrtí letos uplynulo pětadvacet let.

Více aktualit

Všechny aktuality