V rámci oslav 105. výročí univerzity byly rektorem oceněny i osobnosti LDF

21. 9. 2024

Mendelova univerzita v rámci oslav 105. výročí od svého založení udělila kromě tradičních Cen rektora za významné a mimořádné výsledky i medaile za mimořádné zásluhy o rozvoj univerzity, vědy a vzdělání. Mezi 18 oceněnými jsou i prof. Vladimír Tesař a prof. Radomír Ulrich.

Ceny rektora Mendelovy univerzity v Brně jsou udělovány za významné a mimořádné výsledky nebo přínos studentů a zaměstnanců univerzity v oblasti vědy, vzdělávání, sportu, umění a za zásluhy o rozvoj občanské společnosti. Návrhy na ocenění předkládá děkan nebo ředitel vysokoškolského ústavu a předseda akademického senátu na základě návrhů jeho jednotlivých členů. O udělení ceny rozhoduje rektor. Každý z oceněných získává diplom, medaili Mendelovy univerzity v Brně a finanční odměnu.

Laureáti a laureátky Cen rektora 2024

Oblast přírodních a technických věd – cena za dlouhodobé či mimořádné výsledky tvůrčí práce

prof. Radomír Ulrich, Ústav techniky LDF – na fakultě působí nepřetržitě už 53 let. Jeho vědecko-výzkumná činnost vyústila v celou řadu publikací, patentů i užitných vzorů, vždy s důrazem na praktické uplatnění v lesnické praxi. Zásadní měrou přispěl k ocenění pracoviště v projektu Vizionáři 2022 a 2023.

Medaile za mimořádné zásluhy o rozvoj univerzity, vědy a vzdělání

prof. Vladimír Tesař – zásluhy o opětovné nasměrování českého lesnictví k přírodě blízkým postupům pěstování lesa

prof. Radomír Ulrich, Ústav techniky LDF – neutuchající pracovitost, odborná erudice a hluboké praktické zkušenosti

prof. Vladimír Tesař