Trubači LDF MENDELU vítězi 8. ročníku česko-slovenské soutěže mysliveckých trubačů

15. 6. 2023

Trubači LDF MENDELU obsadili na 8. ročníku česko-slovenské soutěže mysliveckých trubačů (ČSSMT), která se konala na zámku v Lešné u Valašského Meziříčí, 1. místo a zároveň se stali absolutními vítězi soutěže. Úspěchu dosáhli v konkurenci více než 20 souborů z Česka a Slovenska. Coby vítězové postupují do evropského kola soutěže mysliveckých trubačů, které se uskuteční v roce 2025 v Rakousku.

V prvním kole trubači odehráli tři skladby, z toho dvě povinné zadané organizátory soutěže, třetí skladba byla volitelná. O jaké konkrétní skladby se jednalo, upřesňuje Štěpán Neubauer: „Povinné skladby pro letošní rok a pro kategorii Soubory ladění B, ve které jsou soutěžili, byly „Polovnický prípitok“ od slovenského autora Edmunda Hatiara a skladba „Slavnostní fanfára“ od Petra Vacka. Jako volitelnou skladbu jsme si vybrali skladbu „Čiperná“ od Tomáše Kirschnera.“

Z prvního kola do finále postoupilo pět souborů. Trubači LDF MENDELU se ziskem 222 bodů postoupili s náskokem 4 bodů z prvního místa. Porota bodovým rozmezím od jednoho do pěti bodů hodnotila kupříkladu souhru souboru, ladění nebo dodržení dynamiky a tempa skladby.

„Ve finále byla povinnou skladbou fanfára „Liška“ autora Josefa Selementa. Od poroty jsme získali celkem 143 bodů, což nám přisoudilo první místo a stali jsme se zároveň absolutními vítězi soutěže. Na základě výhry v této národní soutěži postupujeme do evropského kola soutěže mysliveckých trubačů, které se bude konat v roce 2025 v Rakousku, na což se opravdu těšíme,“ shrnuje průběh finálového klání Neubauer.

Na druhém místě 8. ročníku česko-slovenské soutěže mysliveckých trubačů skončil soubor Trubači z Vln (142 bodů) a na třetím Povltavští trubači (139 bodů).

Více aktualit

Všechny aktuality