Nábytek roku 2022

5. 4. 2022
Asociace českých nábytkářů rozdala oenění v soutěži Nábytek roku 2022. Jedna z cen putuje i na LDF MENDELU.

Hodnotící komise Asociace českých nábytkářů udělila cenu za mimořádně zdařilý design odkládacího stolku TRIANGLE autorce Kateřině Dohnalové – studentce Designu nábytku LDF MENDELU. 

Autorka se podle svých slov při jeho návrhu nechala inspirovat jednotlivými částmi stromu. Vyroben je z masivního dubového dřeva. Kolíkové spoje a lepená konstrukce zaručují, že ani žádné viditelné kování nenarušuje přírodní vzhled. Povrch stolku je matný. Stolek může stát v prostoru jako solitér, ale stejně tak je možné ho přisunout k sedacímu nábytku.

Odkládací stolek TRIANGLE má ve svém prodejním portfoliu výrobní společnost Dřevotvar družstvo se sídlem v Jablonné nad Orlicí. 

Nábytek v soutěži je hodnocen z hlediska: funkčnosti, estetiky a vhodnosti použité technologie a materiálu i s ohledem na ekologické dopady. 

Do soutěže Nábytek roku 2022 se mohou přihlásit všechny firmy, které vyrábí nábytek v České republice. Cílem ocenění je podpořit tvorbu v nábytkářské výrobě v České republice s důrazem na kvalitní design a přiblížit veřejnosti kvalitní výrobky českých nábytkářů.

Více aktualit

Všechny aktuality