International design workshop .Mendel Point

11. 11. 2020
2. - 6.11. se uskutečnil již tradiční Mezinárodní design workshop na Ústavu nábytku, designu a bydlení (LDF MENDELU) spolu s FH Salzburg a letos také ve spolupráci s nábytkářskou firmou Santal.

Ocenění za design českému týmu Andrea Hrašková, Emma Maarová a Ema Hrehová

Novinkou a také zajímavou zkušeností pro organizátory letošního ročníku bylo zapojení několika nadaných studentů Gymnázia Třeboň. Vzhledem k současným opatřením kvůli pandemii coronaviru byl celý workshop veden online na platformě MS Teams a Zoom. Celkem 40 studentů pracovalo z domova a zúčastnilo se pravidelných konzultací online formou. I přes nelehkou situaci tak studenti celý týden intenzivně pracovali na zadání, kterým bylo pro letošní rok místo pro setkávání Mendel Point. Název ”Mendel Point ” byl inspirován jménem a tvorbou J.G. Mendela, jako místo pro diskuze studentů, vědců, zaměstnanců, ale i návštěvníků univerzity a široké veřejnosti.

Letošního workshopu se zúčastnili Bc. studenti oboru Tvorba a výroba nábytku z Lesnické a dřevařské fakulty, studenti programu Erasmus+ naší univerzity, studenti FH Salzburg z Rakouska a studenti z Gymnázia v Třeboni. V závěru workshopu bylo úspěšně prezentováno celkem 14 týmových návrhů určených převážně k sezení a oddechu a kombinovanými s dalšími funkčními prvky určenými do exteriéru. To vše propojeno osobností J.G. Mendela. Odborná porota vybrala pět nejlepších prací, které si zde můžete prohlédnout.

 

Oceněný návrh rakouského týmu Florian Kellner a Hendrik Laurens Schumacher

 

Erasmus+

Oceněný návrh studentů programu Erasmus+  Aljaž Menegatti, Rafael Šenk a Violeta Esteban Garcia

 

 mendel point

 Ocenění pro druhý český tým Markéta Jordánová, Michaela Lopourová a Andrea Slováčková

 

 tolosa

Ocenění pro tým studentů Erasmus+ Maddi Simon Tolosa a Cristina Nagore Melendez

Více aktualit

Všechny aktuality